סוגי הלוואות

בין אם זה הלוואת לעסקים, אונליין, חוץ בנקאיות, או בין חברים, התהליך הוא דומה. אך עם זאת, ישנם משתנים שכולנו צריכים לדעת.

הלוואות לעסקים

אין ספק שכל מי שהינו בעל עסק חווה עליות וירידות במורד הדרך, חלקן קטנות וחלקן משמעותיות בקנה מידה שיכול לקבוע אם העסק ייסגר או ימשיך כהרגלו. רוב המכשולים בתחום העסקים באים לידי ביטוי בהיבט הכלכלי ולא מעט בעלי עסקים זקוקים להלוואה אשר תסייע להם להתקדם ולהביא להצלחת העסק. במאמר זה נעסוק בסוגי הלוואות לעסקים, התנאים שלהן, גובה ההלוואות ולמי מיועדות.

גובה ההלוואה: עד 500 אלף ₪

בטחונות/ערבים: 10% בהלוואות של עד 300 אלף ₪ , או 25% בהלוואות של מעל 300 אלף ₪

הון עצמי דרוש: 20% מגובה ההלוואה

תקופת החזר: 5 שנים

  • קרן ILFA –  קהל היעד הינו יזמים בגילאי 24 עד 70,ללא בעיות פיננסיות.

          גובה ההלוואה: 90 אלף ₪
          בטחונות/ערבים: עד 60 אלף ₪ 3 ערבים, מעל 60 אלף ₪ 4 ערבים
          הון עצמי דרוש:20% מגובה ההלוואה
          תקופת החזר: 40-45 חודשים.

  • קרן שמש- קהל היעד הינו יזמים בגילאי 20-35 ובעלי ניסיון או הכשרה.

           גובה ההלוואה: 90 אלף ₪
           בטחונות/ערבים: 2 ערבים
           הון עצמי דרוש: 20% מגובה ההלוואה
           תקופת החזר:60 חודשים

  • קרן נתן- קהל יעד הינו כל אזרח במדינה

           גובה ההלוואה:100 אלף ₪
          בטוחות/ערבים: אין דרישה
          הון עצמי דרוש: אין דרישה
          תקופת החזר: לרוב 4-5 שנים. התקופה הינה על פי החלטת הקרן.


הצגנו כמה סוגי קרנות אך חשוב לדעת שקיימות עוד סוגי קרנות אשר נועדו לסיוע ולנתינת הלוואות לעסקים למי שעומד בתנאים. כמו כן ניתן גם לקחת הלוואות מחברות האשראי ומהבנק על פי בחירתכם. הלוואות לעסקים מהוות מקפצה עבור העסק והגדלת הסיכויים להצלחתו, זאת כאשר הינך בעל גב כלכלי הנועד לבסס אותך ולסייע בכל מכשול שאליו הינך עתיד להיקלע.
צאו לברר מה מגיע לכם ונצלו את מירב הפתרונות אשר עומדים לרשותכם בכדי להביא להצלחת עסקכם ולהגשמת השאיפות האישיות שלכם.

הלוואות אונליין – איך זה עובד?

מאז שהתפתח עולם האינטרנט הכל הפך למהיר יותר, זמין יותר, פשוט יותר. אם פעם היינו רוצים לבדוק מה קורה בחשבון הבנק שלנו, היינו צריכים לגשת לסניף שלנו, לבקש מפקיד הבנק לבדוק מה קורה אצלנו בחשבון ולהוציא לנו פלט של הפעולות בחשבון. היום הכל הרבה יותר מהיר ופשוט. אפשר לבדוק מכל מקום שיש לנו חיבור לאינטרנט מה מצב החשבון שלנו ומה התנועות בו.

בזכות הפשטות אשר הופכת את החשבון שלנו לזמין בכל עת, כך גם ניתן לקחת הלוואות יותר בקלות. הלוואות אשר לוקחים באמצעות חיבור לחשבון בחיבור אינטרנטי נקראות הלוואות אונליין. – אחת החברות שנותנות את השירות הזה היא ישראכרט.

 

מדובר על הלוואה אשר ניתן לקחת באופן ישיר על החשבון, מבלי להיעזר בנציג בנקאי ובאמצעות לחיצת כפתור. יש הלוואות שניתנות על ידי הבנקים ויש הלוואות אונליין שניתנות על ידי חברות האשראי – לכל מוסד יש את התנאים שלו וההטבות שלו.

יתרונות וחסרונות מרכזיים

היתרון המרכזי של הלוואות אונליין הוא שמדובר בהלוואות שמאושרות באופן מיידי. אין צורך לעבור מסכת אישורים של נציגים בבנק או שאלות מציקות ולא נעימות. לרוב ההלוואות מאושרות במהירות וללא בעיות. עם זאת, בבחינת אליה וקוץ בה, החיסרון המרכזי של הלוואות אונליין הוא שבגלל בהלוואות שמאושרות במהירות, הריבית על ההלוואות האלו מאוד גבוהה. לעיתים אפילו ברמה של פי ארבע או חמש מהלוואות רגילות. בגלל שהריבית עלולה להיות מאוד גבוהה אנחנו ממליצים לשקול ברצינות ובכובד ראש האם לקחת הלוואה אונליין או שאולי עדיף לבחור במסלול הארוך של אישור ההלוואות הרגיל.

מתי מומלץ לקחת?

עקרונית עדיף לנהל את היום יום שלנו כך שאנחנו יכולים לתכנן את ההוצאות שלנו ולדאוג לכך שאין לנו כל מיני הפתעות כלכליות לטפל בהן. עם זאת, וכפי המשפט המפרסם: "אתה מתכנן ואלוהים צוחק" ולכן כאשר קורה משהו ואנחנו זקוקים פתאום, באופן בלתי מתוכנן, לכמות גדולה של כסף, אנחנו צריכים לדאוג לכך שיהיה לנו את האפשרות לקחת הלוואות אונליין ולא תהיינה בעיות. ההמלצה שלנו היא לשמור את האפשרות הזו ליום סגריר ולבחור בה כשאין ברירה.

בעולם של היום כאשר יש כמות הוצאות חודשית שעלולות להיות גבוהות והלתמ צפויות, יש את הצורך לאפשר לנו לקחת הלוואות מהגופים המוסדיים. נכון, ברור שהמצב האופטימלי הוא להצליח להסתדר עם ההכנסה החודשית שלנו כפי שהיא אבל לעיתים יש הוצאות בלתי צפויות ואנו זקוקים להלוואה. יש כל מיני סוגים של הלוואות ובינהן הלוואות חוץ בנקאיות. 

מהן הלוואות חוץ בנקאיות?

המשמעות של הלוואות חוץ בנקאיות הוא שמדובר על הלוואות שניתנות על ידי גורמים שהם לא הבנק היכן שהחשבון שלנו קיים אלא חברות אשראי וגופים נוספים. 

מה היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות?

אחד היתרונות המרכזיים של הלוואות חוץ בנקאיות הוא שמסלול האישור שלהן מהיר ופשוט יותר. בניגוד להלוואות בנקאיות, שהמירוץ לאשר אותן יכול להיות ארוך וכפוף לגובה ההכנסה של הלווה, מטרת ההלוואה, תנאי הפריסה וכו, כאשר מדובר בהלוואות חוץ בנקאיות, המסלול לאישור שלהן והתנאים שלהן הרבה יותר נוחים. כל למשל מדובר על הלוואות שניתן לקחת לכל מטרה, בלי להתחיל לתת הסברים על למה ומדוע לוקחים את ההלוואה. 

Money, Bank, Shopping, Calculator, Finance, Earn

מה החסרונות של הלוואות חוץ בנקאיות?

בגלל שמדובר בהלוואות ללא אישורים רבים והליכים על מנת לקבל את ההלוואה, יש ריבית מאוד גבוהה שנגבית על נטילת ההלוואה. הלוואות חוץ בנקאיות הן ההלוואות עם הריביות הגבוהות ביותר בעיקר בשל הסיכון שנוטל ההלוואה לא יוכל להשיב אותה. בגלל החשש הזה, נגבית מראש ריבית מאוד גבוהה עבור ההלוואה: כך שהיא ניתנת כמעט ללא בעיה אבל בשל גובה הסיכון של אי השבתה, נדרשים לשלם יותר עליה. 

בשורה התחתונה, אם אתם זקוקים להלוואה, עדיף ללכת במסלול הזול ביותר. גם ככה להחזיר הלוואה זה מסתכל, אז למה לעשות את זה בריבית גבוהה.